Dijital Pazarlama ve Umre Turları

0
196
dijital-pazarlama-ve-umre-turlari

Dijital dünyanın uçsuz bucaksız olduğunu anlamak fazla zamanını almaz insanın. Hayal ettiğimiz ne varsa bir anda karşımızda buluveririz çoğu zaman. Bizden önce düşünen milyonlarca insanın adım attığı bir dünya içerisinde yer alır dijital pazarlama.

Birbirine en uzak noktalarda yer alan iki kavram bile dijital dünya düzleminde yan yana gelebilmekte. Dijital pazarlama ve umre turları hakkında yazmış olduğumuz bu yazı, dijital pazarlama ve eklentilerinin nerelere uzandığı gerçeğini kanıtlamamıza fayda sağlayacaktır.

umre-umre-turlari

Dijital Pazarlama ve Umre Turları İlişkisi Neye Dayanır?

Birçoğumuzun bildiği üzere; umre turları, hac mevsimi dışında yıl boyunca yapılabilen Mekke ve Medine’deki kutsal mekanları ziyareti kapsayan dini ve kültürel bir organizasyondur.

Umre organizasyonunun temelini devlet ve umre organizasyonu yapan özel acenteler oluşturmaktadır. Umre için gidilecek kutsal mekanlara göre insanların her türlü konaklama, seyahat ve beslenme ihtiyacını karşılamak, umre için gerekli evrak işlemlerini ve rehberlik hizmetini yerine getirmekle yükümlü olan umre acenteleri, turizm gibi zor ve rekabeti yüksek bir sektörde yer alırlar. Bu nedenle rakipleri de oldukça fazla ve dişlidir.

Umre turları için kafile kotasını doldurmak ve yeterli sayıya ulaşmak amacında olan umre acenteleri bazı kampanyalar ve umre fiyatları üzerinde yaptıkları indirimler ile hedeflerine ulaşma çabası içerisindedirler. Bunun yanı sıra güçlü web siteleri ile varlıklarını sürdüren ve internet reklamcılığı hizmeti alan bu acenteler umre turları sektörü içerisinde son yıllarda büyük bir rekabet içerisindedirler. Turizm sektöründe zirveye oyanayan köklü umre turu organizatörleri dijital pazarlama hizmeti alarak rakipleri arasında fark yaratma gayesi gütmektedir. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmayı başaran umre firmaları pastadaki paydan en çok faydalan kısmı oluşturmaktadır.

Umre turları ile doğru orantılı olarak değişim gösteren umre fiyatları 2017 sezonunda da herkese yönelik seçenekler sunmaktadır ancak yüksek maliyeti nedeniyle yalnızca imkanı olan insanlar umre turları yapabilmektedir. Bu nedenle de hedef kitleye en kısa yoldan ulaşmanın en kolay yolu olarak görülen dijital medya, turizm sektöründe ve umre turları içerisinde firmaların büyük oranda rekabete girmelerine neden olmuştur.

 

 

CEVAP VER