Web Tasarım Yapabilmek İçin Sahip Olmamız Gereken Nitelikler

0
143
dijtialpazarlama5

Herkes web tasarım yapabilir. Yükselen dijital dünyamızda yeteri kadar merakı olan ve kendini bu alanda geliştirmek isteyen herkes aslında web tasarım ile ilgilenebilir. Her işte olduğu gibi bu da biraz merak ve tutkuyla yoğrulan bi alan. Merak etmeden hiçbir şeyi öğrenemeyeceğimiz gibi sevmediğimiz bir işi öğrenmek içinde çabalamayız.

 Yetenek ve Yaratıcılık

Her şeyden önce yeteneğiniz olduğuna inanıyorsanız veya bu işe gerçekten merakınız varsa önünüzdeki en büyük engellerden birini aştınız demektir çünkü göründüğünden daha karmaşık bir işe girişeceksiniz. Öncelikle arayüz tasarımıyla işli dışlı olacağınız için bu konuyla ayrıca ilgilenmeniz gerekiyor. Yaratıcılığınız sizi bu alanda ön plana çıkaracak bir ayrıntıdır aslında. Kullanılara işlevli, kolay ve basit bir web sitesi sunmalısınız ki insanlar içinde kaybolmasın. Pratik zeka da sizin için bu alanda kullanışlı olacaktır. İnsanlarla görüşmelerinizde onların ne istediğini anlamak ve problemlerin altından kolayca kalabilmek için pratik zekanıza ihtiyacınız var. Aynı zamanda kendi tecrübelerinizi ve fikirlerinizi yaratıcı bir şekilde aktarabilmelisiniz. Eleştirilere açık olmalı, cesaretinizin ve tutkunuzun kırılmasına izin vermemelisiniz.

Bilgi ve Eğitim

Kimse annesinin karnından web tasarımcısı olarak doğmadığına göre kat edilmesi gereken uzun bir yol var önümüzde. Yeterince meraklı ve ilgiliyiz ayrıca yeteneğimiz de var evet ama kendimizi yetiştirmeden bir yerlere gelebilmemiz bir hayli zor olacaktır. Öncelikle bir web tasarımcısı olarak htlm ve css bilgisine sahip olmalıyız. Bunun dışında bazı grafik programlarını bilmek, tasarım araçlarını hakkında font, renk ve tipografi gibi bazı bilgilere sahip olmak gerekiyor. Ülkemizde web tasarım için özel bir öğretim programı yok fakat bazı özel kurslar aracılığıyla bazı bilgileri edinebilirsiniz. Kendinize güveniyorsanız internette de bu konu hakkında bir çok bilgi kaynağı bulunmakta. Aynı zamanda web teknolojileri takip etmek size her zaman artı bir puan katacaktır. Etrafınızda, alanınızda neler dönüp bittiğini bilmek önemli bir husus.

Tecrübe

Bu alanda iyi olabilmek için bir çok pratik yapmış olmanız gerekli. Kendinize ait bir web sitesinin varlığı bu işi biraz daha kolaylaştıracaktır. Yaptığınız işleri hem sunabilmeniz için hemde gelişiminizi görebilmeniz için web siteniz size yardımcı olacaktır. Bol bol ilerleme için bol bol çalışma gerekiyor tabiki. Üzerinde çalıştığınız projelerinizde eksiklerinizi tespit edip onlar üzerinde daha çok efor harcayarak tecrübe edinmeniz sizin için daha büyük bir tecrübe sağlayacaktır.

CEVAP VER